pasy bezpieczeństwa

9.0.1

Nowy produkt

  • sprzedawane jako komplet 2 elementów: zwijanego pasa i gniazda
  • długość 1030mm

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

Dostępny

97,17 zł brutto
79,00 zł netto

Możliwe zastosowanie

MarkaToyota / BT, Hangcha / chiński, Nissan, Linde, Balkancar, Komatsu, Mitsubishi, Daewoo / Doosan, Still, Jungheinrich, Hyster / Yale, TCM, Clark, Caterpillar, Halla, GPW / RAK, terenowe - JCB / Manitou, Hyundai, inne

Więcej informacji

Pas biodrowy fotela operatora

Pasy montowane do fotela są niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa operatora wózka widłowego, zgodnie z wymaganiami m.in. Urzędu Dozoru Technicznego. Zgodnie z przepisami BHP za bezpieczeństwo pracownika odpowiada pracodawca. Do jego obowiązków należy zapewnienie odpowiedniego sprzętu i środków ochrony.

Bezpieczeństwo pracy wózka widłowego

Praca operatora wózkowego nie należy do najbezpieczniejszych. Choć wózki widłowe poruszają się z małą prędkością, to do wypadków dochodzi często, przede wszystkim z powodu lekceważenia przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Z tego powodu to do pracodawcy należy kontrola i nadzór nad pracą operatorów.

Jak zabezpieczyć operatora przed urazami?

Aż 32% wypadków śmiertelnych ma miejsce w związku z przewróceniem się wózka widłowego i przygnieceniem operatora. Z tego względu nowe wózki widłowe fabrycznie wyposażone są w pasy bezpieczeństwa. A co ze starszymi wózkami?
Można je zamontować pod warunkiem, że dokona tego serwis i zostanie to odnotowane w książce pojazdu.

Oferujemy Państwu specjalne pasy bezpieczeństwa do wózków widłowych. Pasują do wszystkich najpopularniejszych modeli foteli, które nie wymagają czujnika zapięcia wbudowanego do pasa. Oferowane przez nas pasy są pasami bezwładnościowymi, w razie wypadku wyzwalana jest blokada taśmy, która w razie przewrócenia utrzymuje operatora w fotelu, dzięki temu można uniknąć przygniecenia.

Na innych naszych stronach możecie Państwo zakupić także fotel do wózków widłowych różnych marek

Produkty powiązane