Nasady

UWAGA! Widła powinna stanowić

minimum 60% długości przedłużki.

Nasady Jest 11 produktów.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Przedłużki wideł

Nasady na widły wózka widłowego służą szybkiemu i łatwemu zwiększeniu powierzchni roboczej dla uchwycenia ładunku, który ma zostać przetransportowany. Aby założyć nasadę na widłę należy wykonać tylko kilka czynności: unieść karetkę z widłami na około 1 metr i dla bezpieczeństwa zgasić silnik, następnie całkowicie nasunąć przedłużkę na widłę, tak aby można było zabezpieczyć jej pozycję specjalnym sworzniem i sprawdzić stabilność tego montażu

Ten sposób przedłużenia widły sprawdzi się szczególnie dobrze gdy zwykle wózek pracuje na mniejszych gabarytowo towarach, a tylko sporadycznie wymagane jest uchwycenie ciężaru o większych wymiarach. Jeden wózek w wygodny sposób staje się wtedy bardziej uniwersalną maszyną. Dzięki takiemu rozwiązaniu wózek widłowy może uchwycić ładunek o większej głębokości niż długość widły, ale może też przewozić na raz 2 palety zamiast jednej. Innym zastosowaniem przedłużek rdzenia wideł będzie załadunek naczep aut ciężarowych. Zasięg większy od wideł umożliwi optymalne wykorzystanie powierzchni na pace samochodów dostawczych i przyczep.

Nasady wideł, podobnie jak same widły, wymagają potwierdzenia ich parametrów na deklaracji zgodności CE i muszą być wyprodukowane wg. dyrektyw zapewniających użytkownika o bezpiecznej pracy z wykorzystaniem tego wyposażenia.