Łańcuchy  Jest 43 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 43 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 43 elementów

Łańcuchy płytkowe masztu

Łańcuchy wózka widłowego odpowiadają za unoszenie karetki wraz z widłami, są więc niezbędne dla prawidłowego działania wózka widłowego. Przez pełnioną przez nie funkcję powinny być zawsze w doskonałym stanie, bez luzów ani pęknięć co przełoży się na bezpieczną pracę podczas podnoszenia i opuszczania ciężkich ładunków. 

W naszej ofercie znajdują się najczęściej występujące rodzaje łańcuchów płytkowych i łańcuchów z dodatkowymi plastikowymi prowadnicami, które znajdują zastosowanie w masztach wózków Linde. Przy doborze łańcucha pierwszym zagadnieniem jest przeliczenie układu naprzemiennie ułożonych płytek, a im więcej płytek, tym zwykle większa wytrzymałość i udźwig łańcucha. Najpopularniejszymi łańcuchami są te z następującymi układami: 2x4, 3x4, 4x4, 4x6, 6x6. Innym ważnym parametrem wyróżniającym rodzaje tych komponentów jest podziałka łańcucha, zwykle mierzona w calach. Jest to odległość pomiędzy środkami sąsiednich sworzni, a najczęściej występujące warianty to: 5/8″ (1,5875 cm), 3/4″ (1,905 cm) i 1″ (2,54 cm).

Dodatki do łańcuchów

Poza łańcuchami, które sprzedajemy na dopasowane odcinki, w naszej ofercie znajdują się także spinki ułatwiające zaczepienie łańcucha do stałych elementów na maszcie lub śrub naciągu, jak również same kotwice mocujące, za pomocą których można wyregulować naciągnięcie łańcucha. 

Przy zakupie łańcucha możecie Państwo zaopatrzyć się też w smar w sprayu przeznaczony specjalnie to tego typu łańcuchów, który zakonserwuje i przedłuży żywotność tego komponentu. Innym akcesorium z bardziej wyspecjalizowanym przeznaczeniem jest przymiar do łańcuchów służący konserwatorom i inspektorom UDT do oceny procentowego zużycia tego podzespołu.