Rolki masztu Jest 129 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 129 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 129 elementów

Rolka wózka widłowego

Rolki masztu często nie są widoczne na pierwszy rzut oka na wózek widłowy. Są jednak niezwykle istotne dla prawidłowego działania masztu a przez to na prawidłowe unoszenie ładunków za pomocą wózka. Przez duże obciążenia wpływające na rolki są narażone na niespodziewane uszkodzenia gdy nie będą wymieniane na czas. Główne rolki znajdujące się między ramami masztu charakteryzują się też zróżnicowanymi wymiarami średnicy zewnętrznej. Parametr ten pozwala na zamontowanie nadwymiarowych komponentów przez co niweluje się luzy i wytarcia profili masztu.

Pozostałe rolki

Poza rolkami umożliwiającymi pionowy ruch ram masztu względem siebie i karetki względem masztu, w wózkach widłowych występują także inne rodzaje rolek. Należą do nich rolki boczne utrzymujące stabilność całego zestawu masztu, nie pozwalają na jego zbytnie rozchwianie się i ryzyko uszkodzenia uchwyconego ładunku.

Kolejnym rodzajem są rolki karetki i przesuwu bocznego. Zwykle są one mniejsze od rolek masztu ale są równie ważne. Z powodu specyfiki pracy wózkiem widłowym rolki te czasem będą wymagały częstszej wymiany od innych elementów, szczególnie gdy często poprawia się i manewruje unoszonym ciężarem. 

Jeszcze jedna rolka, która nieczęsto musi zostać zastąpiona to rolka łańcucha po której porusza się łańcuch masztu lub łańcuch wolnego skoku. Rolki te zapewniają odpowiednie ułożenie łańcucha na swojej powierzchni i nie wpływają na nie tak bardzo wszystkie rozchwiania masztu powstałe przez np. jazdę po nierównym terenie.