Pozostałe Jest 427 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 427 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 427 elementów

Inne części zamienne do widlaka

W tej kategorii znajdują się wszystkie pozostałe części niezwiązane bezpośrednio z poprzednimi kategoriami takie jak: elementy karoserii, fotele i ich poduszki, mechaniczne wskaźniki znajdujące się na desce rozdzielczej, światła, komponenty zwiększające bezpieczeństwo pracy z wózkiem widłowym i wiele innych. Mogą to być między innymi elementy wydechu spalin z silnika. Wszelkie rury wydechowe, tłumiki i katalizatory narażone są na duże amplitudy temperatur, nagrzewanie się od niskiej do wysokich temperatury w stosunkowo krótkim czasie. Szczególnie duże zużycie następuje w wózkach widłowych z napędem gazowym gdzie dużo szybciej dochodzi do korozji tłumika końcowego na skutek skraplania gazu.

Elementy zamienne ramy

Podczas użytkowania wózka widłowego wiele jego części narażone jest na uszkodzenie przez zahaczenie lub oderwanie wystających elementów. Specyfika pracy wózków jezdniowych wymaga zmieszczenia się pomiędzy wąsko rozstawionymi regałami, a pozostawionymi w magazynie ładunkami. Nie zawsze takie rozmieszczenie przeszkód na drodze przejazdu wózka pozwala jego bezkolizyjne przemieszczanie się, szczególnie na zakrętach. Zmusza to użytkownika do naprawy, regeneracji, a w ostateczności wymiany zniszczonych części. Mogą to być różne plastikowe i metalowe osłony na karoserii pojazdu. Innym razem byłyby to gumowe osłony, zaślepki lub inne elementy, które zużywają się podczas normalnego korzystania z wózka widłowego.

Bezpieczne korzystanie z wózka widłowego

Część elementów zostało wprowadzonych do wózków podnośnikowych aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z tych maszyn. Bezpieczeństwo operatora i osób postronnych stało się priorytetem dla producentów i użytkowników widlaków. Fabrycznie jest do nich montowane wiele udogodnień jak osłona operatora wobec spadających z góry elementów, pasy bezpieczeństwa niepozwalające wypaść mu z kabiny ale też systemy ostrzegawcze, świetlne i dźwiękowe. Dodatkowo wiele części jest dokładanych już przez samych właścicieli maszyn, którzy zdają sobie sprawę jakie skutki wynikają z wypadków podczas pracy wózkiem widłowym. Takimi komponentami są np. światła spot ostrzegające przed zbliżającym się wózkiem.