koła wózków ręcznych Jest 34 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 34 elementów

Ręczne wózki paletowe

Transport przy pomocy palet jest niezwykle popularny. Nic więc dziwnego, że popularność zdobyły również wózki paletowe, które są niezwykle pomocne w przypadku rozładowywania i przemieszczania towarów na paletach. Wózki ręczne są najczęściej stosowanym rozwiązaniem wewnątrz powierzchni magazynowej. Jak każde urządzenie także ręczny wózek paletowy podlega zużyciu i wymaga konserwacji.

Jakie koła do paleciaka - wybór elementów właściwych

Wózek paletowy, szczególnie ręczny bywa w użyciu bardzo często. Zdarza się to w małych przestrzeniach magazynowych, na większych halach magazynowych oraz w samochodach dostawczych i innych miejscach, które wymagają przesuwania palet z miejsca na miejsce. Najczęściej niszczonym elementem są rolki do wózka paletowego. Muszą one przyjmować obciążenia i jednocześnie odpowiednio pracować na łożyskach. Nic, więc dziwnego, że szybko się zużywają. W ofercie znajdują się różne koła, które uzupełnią ręczny wózek paletowy o odpowiednie części. Koła wykonywane są z poliuretanu, gumy oraz nylonu. Występują w wielu rozmiarach czy wersjach kolorystycznych. W zależności od materiału różnią się one właściwościami fizycznymi. Rolki wykonane z nylonu stosunkowo powoli się zużywają, ale generują duży hałas, szczególnie na nierównych i twardych powierzchniach, które mogą być niszczone przez kółka. Rolki z poliuretanu są bardzo odporne i trwałe, jednak mniej elastyczne, co utrudnia jazdę wózkiem po nierównościach - towar razem z wózkiem może podskakiwać. Kółka wykonane z gumy są dużo cichsze od poprzednich, jednak dużo szybciej się zużywają i mają tendencję do brudzenia podłóg. Najistotniejszym jest, zatem dopasowanie kółek do wózka zgodnie z miejscem użytkowania i potrzebami osób używających.

Dlaczego warto dobrać odpowiednie rolki do wózka paletowego?

Wybór odpowiedniego urządzenia komplementarnego, jakimi są kółka może znacząco podnieść komfort użytkowania. Szeroki wybór rozmiarów i materiałów pozwala właściwie dowolnie dobierać kółka i rolki do wózka widłowego. Koła wykonane z nieodpowiedniego materiału będą się niszczyć, szybko psuć, a niekiedy nawet irytować użytkownika. Wybór ciemnych, rysujących ślady na podłodze kółek, gdy docelowa powierzchnia jest jasna to totalny niewypał. Dlatego przez zakupem warto oszacować potrzeby.