części wózków ręcznych Jest 83 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 83 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 83 elementów

Ręczne wózki magazynowe

Ręczne wózki paletowe są używane praktycznie wszędzie. W sklepach wielkopowierzchniowych, dyskontach, zakładach produkcyjnych czy w halach magazynowych taki sprzęt stanowi podstawę wyposażenia pracowników obsługi. Swobodne transportowanie palet z komponentami czy towarem zapewnia ciągłość procesów produkcyjnych oraz logistycznych. W związku z tym, istnieje wiele możliwości usterek wózków paletowych ręcznych. Poniżej można znaleźć typy części zamiennych, które ulegają najczęstszym awariom.

Części zamienne do paleciaka

Awaria wózka paletowego może mieć miejsce bardzo często, kiedy wózek tego typu jest często wykorzystywany. Z tego powodu, w przypadku dużych sklepów, hal magazynowych czy zakładów produkcyjnych warto mieć szereg części do paleciaka. Jedną z najczęstszych awarii jest wyciek oleju. Z tego powodu, warto mieć komplet uszczelek, które można znaleźć w sklepie. W ten sposób, każdy wyciek będzie bardzo prosty do usunięcia, a wózek paletowy nie będzie długo stał nieużywany.

Wózki paletowe bardzo często muszą pracować w trudnych warunkach. Z tego powodu często dochodzi do różnorodnych uszkodzeń mechanicznych. Najbardziej narażone na awarię są kółka wózka paletowego, dlatego w ofercie sklepu można znaleźć wiele różnych typów osłon. Inne części do ręcznego wózka paletowego takie jak sworznie, sprężyny do pompy, rączka i uchwyty pozwolą naprawić pozostałe uszkodzenia mechaniczne.

Bardzo istotnym elementem każdego wózka paletowego są łożyska, które ulegają silnemu zużyciu. Podczas korzystania z wózka są one narażone na duże obciążenia, dlatego każdy warsztat powinien być zaopatrzony w elementy tego typu.

Głównym elementem wózka paletowego jest system odpowiadający za podnoszenie w górę i dół. Z tego powodu, w razie awarii wózka warto mieć zapasowe zawory hydrauliczne, elementy pompy hydraulicznej oraz części zapasowe do dyszli. W ten sposób, można być przygotowanym na każdy wypadek awarii.

Posiadanie elementów zapasowych do wózków paletowych ręcznych to bardzo dobry pomysł, z tego powodu iż są one narażone na całkiem częste awarie. Posiadając komponenty zamienne poszczególnych systemów, naprawę może przeprowadzić sprawny mechanik, gdyż nie są to bardzo skomplikowane konstrukcje. Z tego powodu, warto zapoznać się z ofertą sklepu i wybrać elementy, które mogą psuć się najczęściej.