pneumatyczne Jest 39 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 39 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 39 elementów

Opony pneumatyczne są jednym z dwóch rodzajów ogumienia stosowanego w wózkach widłowych. Choć niewątpliwie są mniej wytrzymałe od pełnych modeli opon pełnych, charakteryzuje je szereg innych zalet.

Kiedy należy wymienić opony wózków widłowych?

To pytanie, na które prędzej czy później musi odpowiedzieć sobie każdy przedsiębiorca, posiadający widlaka. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa (a dokładnie: zaleceniami Urzędu Dozoru Technicznego), wymiana powinna mieć miejsce w jednym z dwóch przypadków:

  • - jeśli wskaźniki na oponie wskazują na graniczne jej zużycie,
  • - w przypadku opon, w których brak jest takiego wskaźnika - gdy głębokość rzeźby bieżnika przekroczyła 1,6 mm.

Oczywiście, wskazaniem do wymiany opon są również wszelkie jej uszkodzenia (przebicia, rozwarstwienia, wybrzuszenia, przecięcia itd.). W takiej sytuacji zawsze pojawia się pytanie: która opona do wózka widłowego będzie najodpowiedniejszym wyborem?

Jak wybrać opony?

Opony pompowane do widlaka mogą być dobrym wyborem w wielu sytuacjach, jednak istnieją przypadki, kiedy nie sprawdzą się najlepiej. Jak wspomniano wyżej - są one zdecydowanie mniej wytrzymałe od pełnych opon, ale jednocześnie cechuje je dużo lepsza amortyzacja. To oznacza, że będą doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie podłoże jest nierówne i konieczne jest zapewnienie widlakowi dodatkowej stabilności - właśnie z użyciem opon.

W związku z powyższymi właściwościami, widlaki przewożące towary delikatne, łatwo ulegające uszkodzeniom lub tracące swoje właściwości pod wpływem wstrząsów - również w tym przypadku lepszym wyborem będą opony pneumatyczne. Dodatkową, niewątpliwą zaletą tego rodzaju ogumienia jest jego cena. Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za identyczny rozmiar opon pełnych jest dużo wyższa - dlatego jeśli kwestie ekonomiczne mają znaczenie, warto zdecydować się na opony pneumatyczne.

Jak chronić opony?

Opony pneumatyczne wymagają stosowania specjalnego rodzaju dętek, dostosowanych do ich pracy. Niezbędne są dętki z wentylem (zaworem), a także fartuchem, które będą pełniły funkcję ochronną przed uszkodzeniami, jakie mogłyby zostać wywołane przez felgę.

Zachęcamy do wyboru najlepiej dopasowanego rozmiary opon pompowanych do wózka widłowego z naszej oferty.