Instalacja gazowa Jest 114 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 114 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 114 elementów

Wózek widłowy zasilany gazem

Zamontowanie instalacji gazowej w wózku widłowym wpływa w znacznym stopniu na koszty jego eksploatacji, gdyż paliwo gazowe jest wyraźnie tańsze niż inne paliwa, takie jak benzyna i olej napędowy. Zamontowanie takiej instalacji jest większym jednorazowym wydatkiem, który szybko zwróci się dla mocno eksploatowanych maszyn. Często też wózek widłowy wykorzystuje paliwo gazowe już w wersji która wyjeżdża prosto z linii montażowej i jest przystosowana do parametrów pracy danego urządzenia. W pewnych maszynach jak np. w wózkach widłowych Linde nie pojawiają się wózki benzynowe, wtedy każdy silnik o zapłonie iskrowym będzie napędzany gazem.

W ofercie naszego sklepu oferujemy instalację gazową renomowanych producentów, zarówno tych którzy dostarczają swoje produkty do fabrycznie produkowanych wózków, jak też produkty tańsze, które również dobrze sprawdzają się w wózkach widłowych. Najpopularniejszymi markami stosowanymi w tych maszynach są między innymi: Impco, Aisan, Nikki, Lovato, Woodward i Landi Renzo.

Układ gazowy w wózku widłowym

Zespół elementów potrzebnych do zasilania wózka widłowego paliwem gazowym składa się na instalację gazową. W układzie tym występują takie części jak: reduktory gazu (wraz z dedykowanymi do nich zestawami naprawczymi), parowniki, mieszalniki gazu, filtry gazowe, które wydłużają żywotność układu i nie dopuszczają do niego zanieczyszczeń często występujących w butlach LPG, elektrozawory i mechaniczne regulatory dawki gazu, węże gazowe o odpowiednim przekroju (zwykle o średnicy 16 mm lub 19 mm), butle gazu wraz z uchwytami mocującymi te zbiorniki i inne elementy mechaniczne lub elektryczne.