łańcuchy śniegowe Jest 10 produktów.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Wózki widłowe to niezwykle pomocne urządzenia, które pomagają podczas pracy w dużych zakładach. Wózek widłowy w zimie jest również niezwykle potrzebny, jednak należy go prawidłowo wykorzystywać.

Eksploatacja wózka widłowego zimą

Dość trudne warunki atmosferyczne mogą skutecznie utrudniać pracę w zakładach przemysłowych. Jednak sprzęt w takich warunkach powinien być odpowiednio przygotowany, aby mógł odpowiednio funkcjonować. Wózki widłowe niekiedy wykorzystywane są na zewnątrz. Śnieg czy lód mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pracownika. Dlatego najbezpieczniejsze rozwiązanie to założenie łańcuchów śniegowych na koła pojazdu.

Łańcuchy na koła wózka widłowego

Założenie łańcuchów na koła gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo pracownika. Dzięki nim istnieje mniejsza możliwość, że wózek wpadnie w poślizg. Takie łańcuchy skutecznie zwiększają przyczepność kół do powierzchni. Oczywiście konieczne jest zakupienie odpowiedniego rodzaju łańcucha, który będzie pasował do kół. Niekiedy konieczne jest korzystanie z wózka na powietrzu. Śliska nawierzchnia może utrudniać prawidłowe manewrowanie pojazdem. Łańcuchy antypoślizgowe warto jest założyć na koła wtedy, gdy temperatury zaczynają spadać poniżej zera. Dobrze jest zakupić produkt, który będzie pasował na koła wózka widłowego. Na rynku sprzedaży istnieje wiele rozmiarów łańcuchów, dlatego warto kupować ostrożnie.

Łańcuchy na wózki widłowe, które zapobiegają przed poślizgiem są odpowiednim zabezpieczeniem pojazdu. Dzięki nim osoby pracujące na wózkach widłowych mogą czuć się odpowiednio zabezpieczone. Samo założenie łańcucha nie jest trudną czynnością, dlatego warto zadbać o to, żeby pojawił się na kołach zaraz po pierwszych przymrozkach.