Zapłon i elektryka Jest 362 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 362 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 362 elementów

Elektryka wózka widłowego

Najbardziej rozbudowany układ elektryczny występuje w najnowszych modelach wózków o napędzie elektrycznym. W tego typu widlakach poza silnikiem, napędem jazdy i napędem pompy hydraulicznej do elementów elektrycznych można zaliczyć rożnego rodzaju czujniki (np. chłodzenia, ciśnienia oleju) i wskaźniki na kokpicie lub desce rozdzielczej ułatwiające prawidłową obsługę maszyny. Innymi składnikami wymagającymi prądu będą, wpływające na bezpieczeństwo pracy, lampy oświetlenia roboczego, kierunkowskazy i światła ostrzegawcze.

W każdym wózku widłowym musi znajdować się źródło prądu. W wózkach o napędzie spalinowym będzie to jeden lub kilka akumulatorów służących do rozruchu silnika i zasilania oświetlenia, takich jak akumulator samochodowy o odpowiednich parametrach napięcia, pojemności i prądu rozruchowego. Natomiast w elektrycznym wózku widłowym stosowane są baterie trakcyjne, które zasilają wszystkie systemy takiej maszyny.

W wózkach widłowych z silnikiem o zapłonie iskrowym często zużywającymi się elementami są części składające się na układ zapłonowy. Częste awarie tego systemu spowodowane są częstym uruchamianiem silnika wózka widłowego w stosunku do czasu jego pracy. Najczęściej wymienianymi komponentami zapłonu będą świece zapłonowe, przewody wysokiego napięcia, aparat zapłonowy, a w nim kopułka i rozdzielacz zapłonu zwany palcem.