Filtry Jest 244 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 244 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 244 elementów

Filtr powietrza

Główne zadanie filtrów powietrza polega na nie dopuszczaniu zanieczyszczeń mechanicznych przez kolektor do wnętrza komory spalania silnika. Brak takiego filtra doprowadziłby do uszkodzenia tłoków i pierścieni. Właściwy, regularnie wymieniany filtr powietrza zwiększa moc silnika, a także jego wydajność.

Filtr oleju silnikowego

Filtry oleju oczyszczają olej smarujący elementy pracujące w silniku. Filtry te zatrzymują zanieczyszczenia, które dostają się do oleju i zmniejszają ryzyko uszkodzenia silnika. Odpowiednia częstotliwość wymiany oleju i filtra, a także wysoka jakość tych komponentów pozytywnie wpływa na wydajność i niezawodność spalinowej jednostki napędowej każdego wózka widłowego.

Filtr oleju hydraulicznego

Filtry hydrauliki zapewniają prawidłową pracę układu hydraulicznego, czyli operowania masztem w wózku widłowym. Jest to o tyle istotne, że w hydraulikę wózka jest podpięta pompa hydrauliczna czyli często jeden z najdroższych elementów tej maszyny. W systemie hydraulicznym najczęściej występują 2 takie filtry: filtr ssawny na wyjściu ze zbiornika oleju i filtr powrotny na wejściu do niego. Taki zestaw, wraz z odpowiednim olejem, zapewnia bezawaryjne działanie funkcji podnoszenia i przechyłu masztu.

Filtr przekładni

Regularna wymiana filtra i oleju przekładniowego w skrzyni automatycznej zmniejsza koszty obsługi wózka widłowego. Komplet serwisowy składający się z właściwego jakościowo oleju i nowego filtra powoduje, zmniejszenie tarcia w układzie i chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się skrzyni biegów.

Filtr paliwa

W paliwie wlewanym do zbiornika w wózku widłowym mogą znajdować się różnego rodzaju zabrudzenia. Aby nie dopuścić do dostania się do silnika takich nieczystości jak opiłków, rdzy, kurzu lub wody, należy takie paliwo przepuścić przez filtr przed jego dostaniem się do komory spalania. Utrzymanie oczyszczonego paliwa pozytywnie wpłynie na moc i ciągłość pracy silnika spalinowego.

Filtr gazu

Filtry gazowe dzielą się na te występujące w fazie lotnej (czyli na etapie między reduktorem a dostarczeniem tego paliwa do silnika) i filtry występujące w fazie ciekłej. W wózkach widłowych występują głównie te drugie - montowane między butlą LPG a reduktorem filtry fazy ciekłej. Spełniają one ważną rolę oczyszczania paliwa gazowego z brudów znajdujących się w wymienianych butlach gazowych i nie pozwalają na zanieczyszczenie elektrozaworu i reduktora.