Sposób wyszukiwania części do wózka widłowego

Aby ułatwić Państwu korzystanie ze sklepu, przedstawiamy kilka sposobów skutecznego wyszukiwania produktów na naszej stronie:

  • Opcja "Szukaj"

W górnej części strony dostępne jest pole służące wyszukiwaniu towarów po określonej frazie opisującej potrzebną część. Może to być nazwa towaru składająca się z całego lub tylko części wyrażenia (np. uszczelka głowicy Toyota, sworzeń zwrotnicy, cylinderek), nazwa producenta potrzebnego elementu (np. Toyota, Linde, Impco, Zakrem), wymiarach (łożysko 50x70x35, uszczelnienie 52x64x9, 170mm) itp.

  • Przeszukiwanie bazy produktów

Szukając kilku produktów do jednego wózka należy przejść do zakładki "Części zamienne" i wybrać zastosowanie potrzebnej części (np. silnik, hamulce, zawieszenie). Po wyświetleniu długiej listy można ją przefiltrować ze względu na markę maszyny, a czasem po zastosowanym w niej silniku. To mocno zawęzi krąg poszukiwań i ułatwi znalezienie części, nawet w sytuacji gdy nie do końca znane są pełne dane wózka widłowego.

  • Wyszukiwanie filtrów

Po przejściu z zakładki "Inne części" do podkategorii "Filtry" pojawiają się opcje zawężania listy wyników podobne jak w poprzednim punkcie. Dodatkową opcją jest wybór potrzebnego rodzaju filtra spośród następujących: powietrza, oleju silnika, hydrauliki, skrzyni, paliwa i gazu.

  • Widły 

W podkategorii "Widły" (zakładka "inne części") znajduje się specjalny filtr dla listy tych produktów o nazwie klasa wideł. Klasa wideł to standardowy parametr każdej widły do wózka widłowego różniący się dla pewnych udźwigów widlaków. Dla przykładu wózki o dźwigu od 1,0t do 3,0t zwykle mają widły w klasie II, a udźwigi od 3,5t do 5,5t w klasie III. To do której klasy zalicza się widła należy rozpoznać po odległości górnego od dolnego zaczepu widły. Wymiary zaczepów to: 407mm dla klasy II, 508mm dla III, 635mm dla IV i 728mm dla V klasy.

  • Opony, dętki, ochraniacze i łańcuchy zimowe

Wybierając zakładkę opony pojawia się możliwość wybrania jednej z podkategorii tj. opony pneumatyczne, pełne, dętki i fartuchy lub łańcuchy śniegowe, a potem pozostaje wybór potrzebnego elementu na koła. Innym sposobem przeszukiwania produktów z tej kategorii jest wybór tejże zakładki i zaznaczenie jednej spośród rozmiarów opon dostępnych w filtrach wyszukiwania. Stosując ten drugi sposób pojawia się pełen zakres ogumienia i akcesoriów dla danej opony czyli: opony pneumatyczne czarne i niebrudzące, opony pełne na standardowy i szybki montaż w wersjach czarnych i niebrudzących, dętki, fartuchy i łańcuchy śniegowe.